Pielęgnacja twarzy w 3 etapach – jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

Pielęgnacja twarzy w 3 etapach – jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy ma ogromne znaczenie dla naszego wyglądu oraz dobrego samopoczucia. Zadbana i wypielęgnowana cera to znak rozpoznawczy każdej dbającej o swój wygląd kobiety. Nie każda z nas wie jednak, jakie kosmetyki do twarzy wybrać, aby jej domowa pielęgnacja odniosła najlepsze rezultaty. Sprawdźmy, jakie produkty muszą obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce każdej dbającej o swój wygląd kobiety!

Etap pierwszy pielęgnacji twarzy – dokładne oczyszczanie cery

Wbrew pozorom, kosmetyki do twarzy to nie tylko popularne kremy oraz sera odżywiające cerę. Aby produkty te miały bowiem szansę wniknąć w głębsze warstwy naszej skóry, cera musi zostać odpowiednio przygotowana na ich przyjęcie. Służy temu oczyszczenia, które jest pierwszym etapem pielęgnacji twarzy.

Kosmetyki do twarzy służące do jej oczyszczania to m. in. mleczka do demakijażu, płyny do mycia twarzy, płyny micelarne oraz peelingi. Ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie cery z resztek makijażu, zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Na co dzień należy wybrać podstawowe oczyszczające kosmetyki do twarzy, do których nalezą mleczka do demakijażu oraz płyny to mycia twarzy.

Jeśli nie mamy czasu na dokładne umycie twarzy może je natomiast zastąpić płyn micelarny, którego specjalny skład pozwala dobrze oczyścić skórę oraz przygotować ją na kolejny etap pielęgnacji. Po peelingi warto natomiast sięgać raz w tygodniu, aby skuteczniej usunąć z cery martwy naskórek, oczyścić pory oraz przywrócić skórze zdrowy i atrakcyjny koloryt.

Pielęgnacja twarzy w 3 etapach – jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

Etap drugi pielęgnacji twarzy – tonizowanie

Drugim etapem pielęgnacji twarzy jest jej tonizowanie. Służą temu popularne kosmetyki do twarzy nazywane tonikami. Ich zadaniem jest domknięcie rozszerzonych po oczyszczaniu porów, wyrównanie kolorytu cery oraz jej ściągnięcie. Po tonik powinnyśmy sięgać po każdym oczyszczaniu skóry twarzy bezpośrednio przed nałożeniem na nią kosmetyków odżywczych.

Wybierając toniki do pielęgnacji twarzy warto postawić na dobrej jakości produkty dostosowane do rodzaju naszej skóry. W sprzedaży dostępne są bowiem toniki przeznaczone dla posiadaczek cery tłustej, które świetnie normalizują wydzielanie sebum, matują skórę oraz dodatkowo redukują problem wyprysków. Kobiety, których skóra twarzy jest natomiast wrażliwa powinny postawić na delikatne toniki przeznaczone do ich typu cery, które nie spowodują podrażnień oraz nadmiernego wysuszenia skóry twarzy.

Trzeci etap pielęgnacji cery – odżywanie

Ostatnim etapem pielęgnacji skóry twarzy jest jej odżywanie. Wykonujemy je nakładając na cerę kosmetyki do twarzy, które mają za zadanie dogłębnie ją odżywić, dostarczyć witamin i składników odżywczych oraz poprawić wygląd cery. W ich poczet wchodzą popularne kremy do twarzy, pod oczy oraz sera intensywnie odżywiające. Co najmniej raz w tygodniu warto zdecydować się także na nałożenie na twarz głęboko odżywiającej maski, która pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o stan oraz wygląd naszej skóry.

Odżywianie jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji twarzy, gdyż od odpowiedniego doboru produktów zależą rezultaty, jakie za ich pomocą osiągniemy. Znaleźć można świetnej jakości kosmetyki do twarzy w Hedoni, sklepie internetowym oferującym sprawdzone produkty w podziale na poszczególne kategorie. W jego bogatej ofercie znajdują się kosmetyki oczyszczające, toniki oraz szeroki wybór kremów, ser oraz masek pielęgnacyjnych.

 

Podobne artykuły