Naturalne kosmetyki — jak ich używać?

Naturalne kosmetyki — jak ich używać?

Naturalne kosmetyki np. do twarzy to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy dbać o swoje ciało. Mają one znacznie mniej substancji sztucznych, nie są tak bardzo przetworzone, jak zwykłe kosmetyki i nie wywołują tak wielu reakcji alergicznych. Warto jednak używać je w określony osób, tak aby ich nie marność, a korzystanie z nich dawało najlepsze rezultaty. Jak to zrobić — opisujemy poniżej.

Naturalne kosmetyki — jak ich używać?

 

Otwieraj po jednym opakowaniu i kupuj małe ilości

Pierwszą poradą dotyczącą używania naturalnych kosmetyków jest kupowanie ich w małych opakowaniach oraz otwieranie pojedynczo. Naturalne kosmetyki siłą woli są mniej trwałe i mają krótszy termin przydatności. Warto zatem po zakupie małych ilości kosmetyków, otwierać jeden lub dwa i używać ich do wyczerpania. Dzięki temu nie będziemy marnować dobrych kremów itp. a te których będziemy używać, będą w odpowiednio dobrym stanie. Długo otwarte kosmetyki naturalne tak jak te tradycyjne mogą tracić swoje właściwości np. zapach czy właściwości kosmetyczne, o czym należy pamiętać.

Wprowadzanie kosmetyków

Ważną kwestią jest również wprowadzanie kosmetyków do użytku. Należy robić to stopniowo, wprowadzając jeden nowy kosmetyk. Choć kosmetyki naturalne są dużo mniej alergizujące, to również w pewnych okolicznościach ich składniki mogą wywoływać skutki niepożądane. Wprowadzając tylko jeden nowy kosmetyk, będziemy mieli pewność, że to właśnie on spowodował zaczerwienienie lub inne objawy i będzie można go prosto wyeliminować.

Gotowe kosmetyki naturalne a tworzenie ich

Kolejną kwestią, która jest niezwykle popularna, jest tworzenie własnych kosmetyków np. kremów. Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi, zdecydowanie warto poczekać z komponowaniem własnych kremów, maseczek itp. Na początku najlepiej postawić na gotowe produkty. Możemy również dowiedzieć się jakie substancje lubimy w takich kosmetykach np. zapachowe, które nie są dla nas odpowiednie i właśnie na tej podstawie w późniejszym czasie rozpocząć komponowanie własnych kosmetyków. Wbrew pozorom nie jest to prosta sztuka.

 

Podobne artykuły