Najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym

Najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym

Paznokcie hybrydowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ jest to trwały i odporny na uszkodzenia sposób dbania o wygląd paznokci, a przy tym uzyskuje się piękny kolor na długo. Zazwyczaj tak zwaną hybrydę robi się w specjalnych salonach kosmetycznych, ale jeśli ktoś jest zabiegany i nie ma na to czasu, może spróbować wykonać hybrydę także w warunkach domowych. Jeśli ktoś nie ma jeszcze wprawy, może wpaść na minę. Kilka błędów popełnia się w domu wyjątkowo często, dlatego warto się z nimi wcześniej zapoznać.

Lakiery hybrydowe i podobne

Lakiery hybrydowe to specjalny rodzaj lakieru, który zapewnia wszystkie pożądane cechy pod względem wyglądu i wytrzymałości. W sprzedaży jest wiele lakierów, które udają lakiery hybrydowe. Można je określić mianem podróbek lub po prostu gorszego jakościowo i tańszego odpowiednika produktu lepszego. Największą wadą tego typu lakieru jest jego nieprawidłowe rozprowadzanie oraz problemy z usuwaniem. Udawane lakiery hybrydowe nie rozpuszczają się pod wpływem temperatury, przez co trzeba je usuwać mechanicznie. Zazwyczaj efektem stosowania tego typu lakierów jest poważne uszkodzenie płytki paznokcia, co potem wymaga regeneracji prowadzonej przez kilka tygodni. Dlatego warto jest zawsze dwa razy się upewnić, czy do domowej sesji pielęgnacji paznokci zakupiło się dobry lakier.

Najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym

Nieodtłuszczony paznokieć

Nakładanie lakieru hybrydowego wymaga bardzo dobrze przyczepnej powierzchni. Jeśli paznokieć jest zanieczyszczony, można się spodziewać, ze próba nałożenia na niego czegokolwiek będzie w najlepszym razie skuteczna tylko częściowo. Dlatego tak ważne jest zastosowanie profesjonalnego cleanera lub przynajmniej dobrego zmywacza do paznokci, by nie pozostały na nim żadne ślady tłustych substancji. A takie substancje nanosi na paznokcie każdy kontakt ze skórą.

Za dużo lakieru to błąd

Prawidłowo wykonane hybrydy nie wymagają dużej ilości lakieru. Profesjonalistki radzą sobie z naprawdę małymi jego ilościami, ale w warunkach domowych na pewno będzie go wychodzić trochę więcej. Nie należy się tym przejmować. Nie oznacza to jednak, że wolno używać dużych ilości lakieru. Wręcz przeciwnie, im mniej, tym zdecydowanie lepiej. Nadmiar lakieru powoduje potencjalne uszkodzenia skórek wokół paznokci, a do tego grube warstwy są zaproszeniem dla różnych zanieczyszczeń, jakie mogą się tam dostać w czasie nakładania lakieru.

Nieprawidłowe zdejmowanie jest bardzo niebezpieczne

Wyjątkowo poważnym zagrożeniem dla paznokci jest nieumiejętne usuwanie lakieru hybrydowego. Zazwyczaj robi się to albo poprzez zrywanie lekko łuszczącego się lakieru, albo poprzez piłowanie pilnikiem. Oba sposoby są bardzo szkodliwe i nie powinno się ich stosować w żadnym razie, ponieważ uszkadzają płytkę paznokcia. Trzeba zawsze korzystać z odpowiednich rozpuszczalników, na przykład acetonu. W drogeriach można znaleźć odpowiednie removery do lakieru hybrydowego i jest to zdecydowanie najlepszy sposób na dokonanie takiej operacji w sposób bezpieczny dla swoich paznokci.

Podobne artykuły