Moda na manicure hybrydowy

Moda na manicure hybrydowy

 

Manicure hybrydowy cieszy się popularnością od wielu lat. Początkowo wiele kobiet podchodziło do tej metody stylizacji z rezerwą i niepewnością. Obecnie salony kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Na wizyty do wielu miejsc trzeba zapisać się z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Fenomen paznokci malowanych lakierami hybrydowymi wiąże się z różnorodnością dostępnych kolorów i marek lakierów. Do utwardzania ich używa się specjalnych lamp, dzięki czemu całość trzyma się nawet do trzech-czterech tygodni.

Moda na manicure hybrydowy

Patenty na manicure hybrydowy

Lakier hybrydowy nakłada się na bazę, która gwarantuje najlepszą przyczepność kolorowego preparatu. Istnieje wiele stron internetowych z inspiracjami na paznokcie pomalowane lakierami hybrydowymi. Hitem ostatnich lat jest motyw baby boomer, czyli delikatne przejścia na paznokciach, z koloru lekko różowego do mlecznego. Umiejętnie wykonana stylizacja jest bardzo delikatna i subtelna. To propozycja głównie dla kobiet ceniących tradycyjne i nierzucające się w oczy rozwiązania. Taki manicure często wybierają Panny Młode, a dodatek stanowią zazwyczaj niewielkie ozdoby w formie cyrkonii na jednym lub dwóch paznokciach.

Przygotowanie paznokci do nałożenia hybrydy

Samo przygotowanie paznokcie na wykonania manicure hybrydowego zajmuje więcej czasu niż samo malowanie. W pierwszej kolejności poleruje się płytkę paznokcia, a następnie zmiękcza skórki wokół paznokci. W późniejszym etapie wycina się je lub odsuwa drewnianym patyczkiem. Kolejną czynnością jest nadanie kształtu paznokciom. Do wyboru są tak zwane migdałki, kwadratowe lub nieco zaokrąglone. Jest to kwestia całkowicie indywidualna, kosmetyczka nie powinna ingerować w podjęcie decyzji. Gdy powyższe czynności są już wykonane, przechodzi się do nałożenia bazy proteinowej lub żelowej, którą utwardza się lampie. Następnie przychodzi czas na wybór i nakładanie kolorów, po każdorazowej aplikacji wkłada się dłoń do lamp. Po nałożeniu około 3 warstw lakieru, całość wykańcza się tak zwanym topem.

Podobne artykuły