Czym jest manicure tytanowy?

Czym jest manicure tytanowy?

W chwili, kiedy hybryda stała się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach beauty, w ofercie pojawiły się nowe propozycje. Jedną z nich jest manicure tytanowy, który zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jak się go wykonuje? Czy jest bezpieczny dla płytki paznokcia? Odpowiedź na te i inne pytania znajduje się poniżej.

Zabieg bez lampy UV

Manicure tytanowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, zaliczanym do kategorii stylizacji paznokci. Zdobienie płytek odbywa się bez lampy UV, której działanie według wielu może mieć szkodliwy wpływ na skórę. Manicure tytanowy stanowi znakomitą alternatywę dla popularnych hybryd. Ponadto uznaje się go za trwalszą formę stylizacji paznokci.

Manicure tytanowy wykonuje się przy użyciu specjalnego pudru, w którego składzie znajduje się dwutlenek tytanu oraz domieszka akrylu. Składniki nie wżerają się w płytkę paznokcia, a w składzie poszczególnych preparatów znajdują się witaminy A, D oraz E, które nie niszczą płytki paznokcia, a wręcz go wzmacniają.

Zalety manicure tytanowego

Ten rodzaj stylizacji paznokci jest przede wszystkim bardzo wytrzymały. Manicure tytanowy utrzymuje się na płytkach paznokci nawet do 4 tygodni, a na powierzchni lakieru nie tworzą się zarysowania i nie powstają odpryski. Aplikacja poszczególnych preparatów jest bardzo prosta, a cały zabieg w klasycznej wersji można wykonać już w 45 minut. Nakładany kosmetyk utwardza się na paznokciu pod wpływem kontaktu z powietrzem, dlatego użycie lampy UV jest tutaj zbędne.

Preparaty wzbogacone są witaminami oraz wapniem, który wzmacnia paznokcie chroniąc je przed rozwarstwieniem. Zabieg dedykowany jest osobom, które mają zniszczone paznokcie - ich zdrowy wygląd można zauważyć już po drugiej aplikacji.

Czym jest manicure tytanowy?

Samodzielny eco-manicure

Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje manicure tytanowy. Łatwość, z jaką wykonuje się zabieg sprawia, że wiele kobiet jest w stanie zrobić go samodzielnie w zaciszu własnego domu. Wystarczy jedynie odrobina precyzji i niezbędne akcesoria. Warto wiedzieć, że na manicure tytanowy mogą pozwolić sobie miłośniczki stylu eko.

Produkty do wykonania stylizacji paznokci bazują na składnikach wegańskich i nie są testowane na zwierzętach. Organiczny skład sprawia, że ryzyko uczulenia na którykolwiek preparat jest znikome. Aplikacja poszczególnych warstw nie piecze i w żaden sposób nie uszkadza płytki paznokcia ani skórek wokół.

Manicure tytanowy dla kobiet w ciąży

Jak wspomniano wyżej, preparaty do wykonywania stylizacji tytanowej mają dobre składy i są bezpieczne dla skóry. Zabiegom mogą z powodzeniem oddać się panie spodziewające się dziecka. Zaleca się jedynie, aby nie wykonywać manicure tuż przed porodem - są to zalecenia lekarskie tuż przed przyjęciem do szpitala.

Wykonując manicure samodzielnie w domu, kobieta ciężarna powinna zaopatrzyć się w maseczkę, aby nie wdychać kolorowego pyłku z pojemniczka. W ofercie manicure tytanowego znajduje się bogata paleta barw, pozwalająca na tworzenie najbardziej fantazyjnych stylizacji.

Partnerem materiału jest sklep Lart, w którym znajdziesz zestaw startowy do manicure tytanowego.

Podobne artykuły