Pielęgnacja dłoni i paznokci

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Dłonie są wizytówką kobiety, niestety są one szczególnie narażone na zniszczenia. Kontakt z detergentami i twardą wodą niekorzystnie wpływa na kondycje dłoni i paznokci.  Codziennie wykonywane czynności sprawiają, że płytki paznokci narażone są na pęknięcia a skóra dłoni na wysuszenie. Nie da się uniknąć zmywania, czyszczenia czy mycia rąk, dlatego należy zadbać o prawidłową pielęgnację i regenerację. Na szczęście możemy skorzystać z wielu zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w zakładach kosmetycznych oraz w zaciszu własnego domu.

Jak prawidłowo dbać o skórę dłoni? Warto używać dobrego kremu do rąk. Zimą wybierajmy te tłuste i gęste, latem te lekkie i delikatne. Dobrym sposobem jest również używanie łagodnego mydła, które w swoim składzie posiada dużą zawartość tłuszczy. Kiedy zamierzamy używać detergentów zakładajmy gumowe rękawiczki. Warto pamiętać o tych podstawowych zasadach, ponieważ skóra dłoni jest bardzo delikatna i łatwo ulega działaniu agresywnych czynników zewnętrznych. Jeżeli nasze dłonie są zaczerwienione, suche bądź skóra jest spierzchnięta warto skorzystać z zabiegu regeneracyjnego. Taki zabieg możemy przeprowadzić również w domu, wystarczy wieczorem posmarować dłonie grubą warstwą kremu do rąk, maską bądź serum, a następnie założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić je na noc. Możemy również skorzystać z bardziej profesjonalnych zabiegów, które oferuj nam zakłady kosmetyczne np. manicure spa z parafiną.

Jak dbać o paznokcie? Jeżeli nasze paznokcie są kruche, łatwo się rozdwajają i są nadmiernie łamliwe warto skonsultować to z dermatologiem. Może on wówczas przepisać dodatkową dawkę witamin, które skutecznie poprawią ich kondycje. O paznokcie można dbać również w domu np. mocząc je w ciepłej wodzie z odrobin oliwy. Do piłowania warto używać papierowych pilników, a stosowanie odżywek lub bezbarwnych lakierów z witaminami stanowi doskonałą warstwę ochronną. Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym przez wiele kobiet jest także manicure hybrydowy. Decydując się na tego rodzaju zabieg warto wybrać sprawdzony zakład kosmetyczny.

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Podobne artykuły