Soczewki kontaktowe night & day – czy warto po nie sięgnąć?

Soczewki kontaktowe night & day – czy warto po nie sięgnąć?

Praktycznie każda osoba posiadająca wadę wzroku chciałaby móc o niej skutecznie zapomnieć. Pierwszy krok ku temu może stanowić zastąpienie klasycznych okularów nowoczesnymi szkłami kontaktowymi. Sięgając po soczewki night & day, których znakomitym reprezentantem są soczewki air optix night & day aqua, możemy natomiast całkowicie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku i zapewnić sobie doskonałą jakość widzenia przez okrągłą dobę.

Soczewki całodobowe i ich charakterystyka

Klasyczne soczewki kontaktowe są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Bez względu na to, czy sięgniemy po szkła jednorazowe, czy też wybierzemy te przeznaczone do użytkowania długookresowego, wieczorem zawsze należy je zdjąć i udać się na nocny odpoczynek bez korekcji wzroku. Taki system nie sprawdza się dla wszystkich. Wiele osób, w tym młodzi rodzice lub ludzie pracujący w trybie nocnym, muszą w nocy sięgać po okulary, aby zapewnić sobie dobrą jakość widzenia. Rozwiązaniem tego problemy są soczewki całodobowe, które możemy nosić przez całą dobę, bez konieczności ich zdejmowania wieczorem i poddawania codziennej pielęgnacji.

Soczewki air optix night & day aqua to nowoczesne szkła kontaktowe przeznaczone do nieprzerwanego użytkowania w okresie 30 dni. Zakładamy je pierwszego dnia i możemy nosić przez okrągły miesiąc, bez konieczności zdejmowania. Tego typu soczewki kontaktowe pozwalają więc skutecznie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku oraz cieszyć się doskonałą jakością widzenia o każdej porze dnia i nocy. Będą doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących w trybie zmianowym, prowadzących nocny tryb życia lub często udających się w podróże w miejsca, w których właściwa pielęgnacja soczewek jest utrudniona, a często wręcz niemożliwa.

Soczewki kontaktowe night & day – czy warto po nie sięgnąć?

Najważniejsze zalety soczewek night & day, czyli dlaczego są warte uwagi?

Całodobowe soczewki kontaktowe są w pełni bezpiecznymi dla naszych oczu produktami, po które sięgnąć może każda osoba regularnie korzystająca z tej metody korekcji wzroku. Soczewki air optix night & day aqua są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które charakteryzują się dużo lepszą przepuszczalnością tlenu od tych stosowanych w klasycznych szkłach kontaktowych. Odpowiednio dobrane materiały gwarantują także optymalne nawilżenie powierzchni gałki ocznej. W rezultacie, oczy nie są narażone na ryzyko infekcji nawet przy długotrwałym korzystaniu z tego typu wyrobów. Okuliści zalecają jednak, aby od czasu do czasu zdjąć soczewki, oczyścić je i zdezynfekować, aby dodatków zminimalizować ryzyko możliwych podrażnień.

Soczewki kontaktowe night & day sprawdzają się w wielu sytuacjach. Z ich zalet skorzystają wszystkie osoby, które potrzebują całodobowej korekcji wzroku, a nie chcą przy tym sięgać po klasyczne okulary. Nowoczesne soczewki air optix night & day aqua będą więc doskonałym wyborem dla kierowców podróżujących o różnych porach dnia i nocy, osób pracujących w trybie zmianowym, rodziców małych dzieci oraz studentów preferujących nocną naukę. Ich zalety docenimy także w czasie dłuższych wyjazdów, podczas których nie chcemy tracić czasu na pielęgnację soczewek lub nie mamy ku temu odpowiednich warunków.

Podobne artykuły