Malowanie cieniami - precyzja i dokładność

Malowanie cieniami - precyzja i dokładność

Cienie do powiek to bardzo popularny kosmetyk. Używanie go wymaga precyzji oraz wysokiego poziomu estetyki. Istotne jest to, jak rozprowadzimy cienie, jaka powinna być kolejność ich nakładania oraz rodzaje pędzli wykorzystywanych do tego celu. A może warto je zblendować?

Malowanie cieniami - precyzja i dokładność

Nauka malowania powiek cieniami

Malowanie cieniami wymaga przede wszystkim wprawy. Początkowo brak umiejętności jest dość frustrujący. W kryzysowej sytuacji, kiedy chcemy już zrezygnować, warto ochłonąć i podjąć wyzwanie raz jeszcze. Należy zacząć od bazy pod cienie, którą może być zwykły płynny korektor. Funkcją bazy jest ukrycie wszelkich niedoskonałości, naczynek i wyrównanie kolorytu. Prawidłowy dobór kosmetyku jest gwarancją lepszej przyczepności cieni i ich pigmentację. Bazę nakłada się na całą powiekę, sięgając brwi. W kolejnym kroku koniecznie musi być zakryta pudrem. Tutaj również chodzi o przyczepność cieni. Po przygotowaniu powieki, rozpoczyna się nakładanie cieni, pierwszym powinien być najjaśniejszy, tak zwany bazowy. Sprawdzą się tak naprawdę różnorodne odcienie – beże, delikatne brązy, czy szarości. Jasny kolor pełni bardzo ważną funkcję – niweluje przejścia między kolejnymi kolorami. Bazowe cienie nakłada się w miejscu załamania powieki, kierując się w górę.

Blendowanie cieni

Najważniejsze w procesie malowania cieniami jest ich profesjonalne blendowanie. Jest to nazwa dla wykonywania kulistych i półkolistych ruchów pędzlem. Naprzemiennie – od zewnętrznej strony do wewnętrznej. Należy zwrócić uwagę na brak nacisku, ruchy muszą być lekkie, przypominać muskanie. Nie bez znaczenia pozostaje sposób trzymania pędzelka. Dłoń powinna znajdować się bliżej trzonka, co pozwala na wykonywanie delikatniejszych ruchów. Podobne zasady nakładania cieni obowiązują w przypadku dolnej powieki. Niezbędne jest pudrowanie przy użyciu korektora oraz przechodzenie od jasnego do ciemnego koloru. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na połącznie powiek – górnej z dolną. Całość musi wyglądać idealnie. Na końcowym etapie można zadbać jeszcze o rozświetlenie łuku brwiowego, co zapewni podniesienie oka.

Podobne artykuły