Jak wykonać makijaż w stylu francuskim?

Jak wykonać makijaż w stylu francuskim?

Co będzie się kojarzyć z Francją? Przede wszystkim Paryż a więc stolica Mody czy wieża Eiffla, a może pola Prowansji w kolorze lawendy? Jednak są także takie osoby, którym francja będzie kojarzyć się z makijażem. Klasyczny, szykowny i kobiecy. Charakterystyczny dla paryżanek. Makijaż utrzymany w tonie francuski to połączenie szyku, elegancji, precyzji i kobiecości. Podkreślone oczy, usta to podstawa do doskonałego wyglądu paryżanek, które są jakby elementem integralnym z tym miejscem.

Jak zrobić taki makijaż?

Najważniejsza kwestia to zachowanie minimalizmu, który będzie sprawiał, że makijaż jest ponadczasowy. Jeśli opanuje się operowanie intensywnością to na każdą okazję będzie się dobrze sprawdzał. Francuzki taką cechę doceniają i w modzie i w urodzie, dlatego w przypadku makijażu tak dużą wagę przykłada się do zakończonej perfekcyjnie czarnej kreski, a także do podkreślonych ust. Oczywiście koniecznie robi się to czerwoną szminką.

Jak wykonać makijaż w stylu francuskim krok po kroku.

Krok pierwszy

Dokładne oczyszczenie cery i pamiętanie o to, by zadbać o nią należycie. Paryżanki używają przede wszystkim kosmetyków z dodatkiem witaminy C, która będzie wpływać na lepszy koloryt skóry io powodować jej odżywienie. Nie zapominamy o lekkim podkładzie czy korektorze, najlepiej ton nieco jaśniejszy niż karnacja, dzięki temu poprawi się elementy makijażu jakim są czerwone usta. Można używać pędzla albo gąbeczki. Jeśli skóra boryka się z problemami i nosi ślady niedoskonałości na początek zakrywamy je korektorem a potem nakładamy podkład. Ważne będzie również to, by nie minąć ust. Nakłada się na nie niewielką ilośc podkładu, lekko pudruje. Tylko taka idealna cera będzie dobrze przygotowana do nałożenia pomadki w kolorze czerownym.

Krok drugi

Używamy cielistego, jasnego cienia do powiek. Kolejno podkreślamy brwi ciemniejszym nieco cieniem albo kredką.

Krok trzeci

Kolejno staramy się precyzyjnie wykonywać kreskę eyelinerem. Powinna ona być grubsza, zadarta i ostro wykończona do tego celu doskonały będzie eyeliner w markerze. Jeśli mamy już umiejętności wykonywania takiej kreski to dobrze sprawdzać się będzie eyeliner z pędzelkiem. Makijaż taki mogą wykonywać sobie kobiety, które maja problem opadającej powieki. Wystarczy dobrze profilować kierunek kreski a makijaż nie będzie dawał wrażenia ciężkiego. Będzie wyglądąć promiennie i optycznie unosi opadające kąciki, dlatego będzie doskonale się prezentował.

Jak wykonać makijaż w stylu francuskim?

Krok czwarty

Malujemy bardzo dokładnie rzęsy mascara. Doskonale zakończona kreska potrzebuje uzupełnienia w formie wachlarza do rzęs. Jeśli chcemy uzyskać bardziej wyraziste efekty przyklejamy sztuczne rzęsy albo same kępki. Dzięki temu oko optycznie się powiększy a sam makijaż będzie miał styl glamour.

Krok piąty

Makijaż będzie pełny, gdy wykona się malowanie ust. Wybieramy jeden z odcieni soczystej czerwieni. Należy pamiętać, że to najważniejszy element w makijażu w stylu francuskim. Jeśli będzie chodziło o pomadkę używamy matowego odcienia albo czegoś nieco bardziej błyszczącego. Warto zaznaczyć, że nasycenie pomadki będzie można również kontrolować. Efekt kryjący uzyska się, gdy zastosowany będzie pędzelek albo nakładając pomadkę prosto ze sztyftu. Jeśli chce się uzyskać efekt półprzeźroczystości, lekko wklepujemy pomadkę w usta a potem rozprowadzamy ją, zaciskamy wargi i przesuwamy nimi kilka razy.

Makijaż francuski – wczoraj i dziś

Obecnie makijaż we francuski stylu nieco się zmienił kobiety kierują się intuicja i często zmieniają taki makijaż, nieco eksperymentują. Czarną kreskę zastępuje się innymi kolorami, najczęściej będą to eyelinery w odcieniu kobaltu albo fioletu. Gdy chodzi o usta, czerwień ustępować będzie innym kolorom, ale zazwyczaj będzie to nadal odcień bliski. Niekiedy myli się taki makijaż ze stylizacją pin up. Charakterystyczny dla paryżanek sposób malowania ma za zadanie podkreślać walory pań i dawac im więcej seksapilu. Nie powinien być krzykliwy, jednak ma przyciągnąć uwagę. Makijaż we francuskim stylu ma być skutecznym sposobem na podkreślenie elegancji i kobiecości.

Podobne artykuły