Jak wygląda gojenie brwi po wykonaniu makijażu permanentnego?

Jak wygląda gojenie brwi po wykonaniu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Wiele kobiet chętnie decyduje się np. na wykonanie makijażu permanentnego brwi. Co zatem warto wiedzieć o gojeniu brwi po takim makijażu?

Brwi po zabiegu makijażu permanentnego

Zaraz po wykonaniu zabiegu brwi posiadają dość intensywny kolor. Warto zaznaczyć, że uzyskany kolor nie jest kolorem ostatecznym. Jego odcień zmieni się w miarę upływu czasu. Nadmiar pigmentu z reguły powinien złuszczyć się po upływie 2 do 3 dni, ponieważ to właśnie w tym czasie naskórek zaczyna się łuszczyć, a skóra goić. Pamiętajmy również o tym, że bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego okolica brwi może być opuchnięta i zaczerwieniona. Jest to normalny objaw, który nie powinien w żaden sposób budzić naszego niepokoju. Należy podkreślić, że takie objawy powinny samoistnie ustąpić już po kilku dniach. Warto również zaznaczyć, że w tym czasie na skórze w okolicy, w której został wykonany makijaż może pojawić się strupek, którego nie wolno zdrapywać. Zdrapanie strupka skutkuje, bowiem uszkodzeniem makijażu i spowalnia proces gojenia.

Jak wygląda gojenie brwi po wykonaniu makijażu permanentnego?

Pielęgnacja brwi po zabiegu makijażu permanentnego

W jaki sposób należy pielęgnować brwi po takim zabiegu? O czym musimy pamiętać? W tym zakresie zawsze należy stosować się do zaleceń linergistki. Aby utrzymać dobre nawodnienie skóry należy na zapigmentowany obszar nakładać cienką warstwę maści gojącej. Przed nałożeniem takiej maści miejsce pozabiegowe trzeba delikatnie przemyć przy użyciu czystego wacika zamoczonego w letniej wodzie. Do około 10 dni w miejscu, w którym został wykonany makijaż permanentny nie należy wykonywać tradycyjnego makijażu przy użyciu kosmetyków. Pigmentowanych brwi przez okres około 7 dni nie powinno się także myć przy pomocy środków do czyszczenia twarzy. Bezpośrednio po wykonaniu takiego zabiegu warto unikać również promieniowania UV. Z opalania powinniśmy zrezygnować na okres do 2 tygodni. W tym czasie lepiej nie wybierać się także na basen czy saunę. Dzięki stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych będziemy mogli uzyskać jak najlepsze efekty i nie narazimy się na uszkodzenie makijażu.

Podobne artykuły