Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Na przedłużenie rzęs decyduje się obecnie coraz więcej kobiet, które myślą również o ich zagęszczeniu, tak by skrócić sobie codziennie wykonywany makijaż a jednocześnie mieć pewność, że zawsze oprawa oczu będzie wyglądać doskonale. Niektóre kobiety jednak nie wiedzą jak dbać o rzęsy po takim zabiegu. Co więc zrobić, by długo móc cieszyć się pięknym spojrzeniem? Pięknie zagęszczone rzęsy to właściwie marzenie każdej kobiety. Jednak nie wszystkie panie maja takie doskonałe spojrzenie jakie chciałby mieć. Mamy kilka podpowiedzi jak dłużej cieszyć się sztucznymi rzęsami.

Pielęgnacja

Należy podkreślić, że sztuczne rzędy są tak samo delikatne jak te naturalne, dlatego trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie. Nie lubią, gdy poddaje się je różnym zabiegom. Gdy będziemy je trzeć zacznie się kruszyć klej a to sprawi, że rzęsy odkleją się od naturalnych. Powinno się unikać kontaktu z woda przez 48 godzin od zabiegu ich nałożenia. Myjemy twarz wacikiem lekko nasączonym płynem micelarnym albo wodą i nie robimy tego nigdy pod bieżącą wodą. Wystrzegać trzeba się basenu, sauny czy gorących kąpieli. Stosowanie się do tych zaleceń sprawi, że okres trwałości sztucznych rzęs będzie przedłużony. Klej będzie mógł dobrze wyschnąć a rzęsy będą zabezpieczone przed wodą i działaniem wysokich temperatur. Po zabiegu przez kolejne dwie doby należy unikać smarowania powiek. Rezygnować należy z makijażu oczu, nakładania cieni do powiek czy eyelinerów. Przez ten czas trzeba wytrzymać bez kremu czy serum pod oczy,. To jak inwestycja, ponieważ dzięki temu rzęsy będą się dłużej bardzo dobrze trzymać a na tym powinno nam zależeć.

Sztuczne rzęsy mogą się niekiedy poplątać, dlatego od czasu do czasu trzeba je czesać. W przeciwnym razie będą się kleić, wyginać a to nie będzie estetycznie wyglądać. Warto pamiętać, by nie czesać ich codziennie, ponieważ mogą one wypadać. Zaleca się zrobić to raz albo dwa razy w tygodniu. To wystarczy, by nie osłabić rzęs a mieć je w doskonałym kształcie. Trzeba je również przemywać, ale nie można ich moczyć. Delikatne przepłukanie wodą wystarczy. Można stosować specjalne szampony do mycia sztucznych rzęs, które będą dobre w trakcie takiej pielęgnacji.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Zmień nawyki

Przy utrzymaniu dobrej kondycji przedłużonych rzęs będzie trzeba zwracać uwagę na dwie istotne kwestie. Jeśli myje się włosy w wannie albo nad umywalką z głową w dół pochyloną to trzeba uważać, by woda nie spływała po rzęsach i nie dostawała się do oczu. Warto myć głowę w inny sposób, by nie narażać rzęst na dużą ilość działającej wody. Druga sprawa to pozycja w trakcie spania. Wiele osób spi na twarzy albo na boku i rzęsy będą ulegać odkształceniu. Warto starać się leżeć na wznak, zachowanie takiej pozycji jest trudne przez całą noc, ale rzęsy dzięki temu będą zachowane w lepszym stanie.

Warto pamiętać, by nie tuszować przedłużonych rzęst. Same sztuczne rzęsy już dają efekt wydłużenia i podkręcenia, więc nie trzeba ich pokrywać tuszem. Wiele kobiet chce tak podkreślać spojrzenie, ale to nie potrzebne. Jeśli mimo tego ktoś chce to robić powinien pamiętać, że można jedynie jedną linię rzęs malować. Odradza się stosowanie zalotki, która może połamać przedłużone rzęsy i spowoduje to ich osłabienie.

Codzienna pielęgnacja rzęs jest tak samo ważna niezależnie czy będą to rzęsy prawdziwe czy rzęsy sztuczne. Przestrzegając powyższych zaleceń można oczekiwać, że doskonale będą się one prezentować przez długi czas i nie będzie trzeba ich często zmieniać na nowe, co również da pewne oszczędności.

Podobne artykuły