Jak używać brokatu i pigmentu?

Jak używać brokatu i pigmentu?

To wszystko co ma błyszczący charakter ponownie jest w modzie. W makijażu taki efekt uzyskać można przez specjalne rozświetlacze a także dodatki brokatu. Nakładanie brokatu albo pigmentu jest jednak dość trudne. Jak więc sobie z tym poradzić? Doskonale efekty dają nie tylko cienie brokatowe, ale także wielokolorowe pigmenty. Te rodzaje kosmetyków do oczu są jednak dość kłopotliwe dla osób, które z nich korzystają. Przede wszystkim dość łatwo się osypują i jeśli nie przygotuje się odpowiednio powiek nie będą na nich odpowiednio długo pozostawać. Jakie więc sa sprawdzone sposoby nanoszenia na powieki tego typu kosmetyków?

Brokat i pigment

Zarówno brokat jak i pigment są to produkty sypkie przeznaczone do makijażu oczu. Oba prezentują się na powiekach wyjątkowo, a prawidłowe ich nałożenie daje świetny efekt. Poza suchymi pigmentami w sprzedaży pojawiają się także brokaty w żelu, które jednak na powieki nie są dobrym wyborem. Oprócz tego również brokatowe eyelinery dla tych, którzy nie maja wprawy i czasu na suche pigmenty. Do aplikacji takich cieni należy stosować nieco bardziej twarde pędzle syntetyczne, z których łatwo usuwać pozostałości po używanych kosmetykach.

Jak nakładać na powieki sypkie produkty?

Możemy mówić o dwóch sposobach aplikacji sypkich kosmetyków. Można je nanosić na mokro albo na sucho. Wybór idealnego sposobu będzie uzależniony od osoby. Jednak to co zawsze będzie bardzo ważne to wykonanie makijażu oczu w pierwszej fazie wykonywania makijażu.

Aplikacja brokatu i pigmentu na sucho

Jeśli ktoś nie chce mieszać sypkich produktów z tymi, które przedłużają trwałość a więc mokrymi preparatami to można zacząć makijaż oczu od wykonania bazy pod cienie. Nabieramy odpowiednią ilość cienia, zawsze uważając, by nie nabierać go za dużo. Nadmiaru można się pozbyć przez stuknięcie pędzlem o opakowanie. Potem należy delikatnie cień wklepywać.

Jak używać brokatu i pigmentu?

Aplikacja brokatu i pigmentu na mokro

To metoda, która jest polecana i po jej zastosowaniu będzie można zobaczyć różnice między innymi jak chodzi o trwałość makijażu na powiekach. Zacząć trzeba od nakładania bazy pod cienie, wybieramy odpowiedni płynny preparat, który zwiększa trwałość cieni. Nie można jednak przesadzić z ilością płynów, by preparat nie stał się zbyt wodnisty. Nakładamy cienie wklepując je lekko w powieki. Zamiast płynnych preparatów albo wody będzie można również używać cienie w kremie i potem na niego można nakładać wybrany przez siebie pigment albo brokat. Inna metoda to korzystanie z błyszczyka, który ma nieco bardziej zbitą niż płynną konsystencję, jednak po taka metodę sięga się raczej w ostateczności. Warto pamiętać, że stosowanie aplikacji na mokro to szansa na to, by szybko narysować sobie nietypową kreskę z brokatu albo przy zastosowaniu pigmentów.

Brokat i cienie – sypkie kosmetyki do oczu

Jeśli powieki będą przygotowanie to ani pigmenty ani brokaty nie będą trudne w nakładaniu. Zawsze trzeba pamiętać, że nawet jeśli pierwsze podejście nie będzie udane to nie powinno się rezygnować z tych kosmetyków. Warto budować swoje umiejętności w tym zakresie.

Podobne artykuły