Kremy na dzień i ich rola w codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Kremy na dzień i ich rola w codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Kremy to podstawowe kosmetyki, które goszczą w porannej pielęgnacji każdej kobiety. Kosmetyki o bogatszej konsystencji możemy podzielić na trzy kategorie – kremy na dzień, kremy na noc oraz kremy z filtrem. Niezwykle istotną rolę w pielęgnacji dziennej pełnią kremy na dzień i kosmetyki z filtrem, które powinnyśmy nakładać codziennie, jako ostatni etap porannej pielęgnacji. Ich zadaniem jest nawilżenie cery, ochrona jej przed utratą nawodnienia w ciągu dnia, a także zabezpieczenie przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania UV.

Jakie kremy na dzień wybierać? Dlaczego ich stosowanie jest tak istotne?

W kosmetyczce każdej, dbającej o swoją skórę kobiety gości wiele kosmetyków. Obok kremów, są to m. in. sera, esencje, toniki, hydrolaty oraz kosmetyki kolorowe do makijażu. Ich stosowanie, z wyjątkiem kremów, jest opcjonalne. Z większości produktów do pielęgnacji możemy zrezygnować, bez większej szkody dla naszej cery – oprócz kremu. Dlaczego ten niepozorny, przez wiele osób traktowany rutynowo kosmetyk pełni tak znaczącą rolę?

Głównym zadaniem kremu na dzień jest dostarczenie skórze składników, które zwiążą wodę w głębszych jej warstwach oraz utrzymają nawilżenie przez cały dzień. Oprócz substancji o działaniu stricte nawilżającym (są to np. kwas hialuronowy, gliceryna, alantoina, naturalne oleje i inne), kremy na dzień zawierają także substancje o działaniu kierunkowym – do najczęściej spotykanych należy m. in. witamina C, witamina E, ekstrakty roślinne, probiotyki, kolagen, koenzym Q10, antyoksydanty i wiele innych. Kremy na dzień nie tylko więc nawilżają, ale także pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji. 

Wybór kremu do stosowania w porannej pielęgnacji zależy od rodzaju naszej skóry i jej potrzeb. Pod tym kątem należy dobierać zarówno skład i działanie kosmetyku, jak i jego konsystencję. Skora tłusta, trądzikowa i mieszana zazwyczaj preferuje lżejsze kremy na dzień o żelowej konsystencji, cera sucha doceni natomiast kremowe, gęste i bogate kosmetyki, które dostarczą jej tak potrzebnego w ciągu dnia nawilżenia i natłuszczenia.

Kremy na dzień i ich rola w codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Na co zwracać uwagę, wybierając nowy krem na dzień?

Kremy na dzień powinny być stosowane jako ostatni element pielęgnacji. W praktyce oznacza to, że należy nakładać je po toniku i serum – zadaniem kremu będzie „domknięcie” pielęgnacji i zatrzymanie w skórze dobroczynnych składników dostarczonych jej na poprzednich etapach. Poszukując idealnego kremu do codziennego stosowania, warto sięgnąć po produkty zgodne z nurtem clean beauty. Stanowią one idealne połączenie naturalnych, pozyskiwanych w etyczny sposób składników o potwierdzonej naukowo skuteczności działania z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny współczesnej kosmetologii.

W kremach do pielęgnacji dziennej szczególnie warto szukać pochodnych witaminy C – jednego z najsilniejszych, naturalnych antyoksydantów, która chroni naszą skórę przed promieniowaniem UV, zapobiega powstawaniu przebarwień i rozjaśnia te już istniejące, a także pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych. Dobroczynne działanie witaminy C wzmacnia obecność witaminy E w jednym kosmetyku. Oprócz witamin, dobry krem na dzień może zawierać w swoim składzie peptydy, probiotyki i naturalne ekstrakty, które wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową skóry, chroniącą ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Krem do twarzy do codziennego stosowania przez cały rok powinien zawierać w swoim składzie także filtry. Nie jest już żadną tajemnicą, że promieniowanie UV jest kluczowym czynnikiem wywołującym przedwczesne starzenie się skóry. Inwestycja w profesjonalny, dobrej jakości krem do twarzy z wysokim filtrem i nakładanie go codziennie rano, to najlepszy sposób na zachowanie na dłużej młodo wyglądającej, zdrowej skory bez objawów fotostarzenia.

Podobne artykuły