Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

Masz stabilną sytuację zawodową i finansową, a u boku ukochanego partnera. To naturalne, że wkrótce możecie zacząć myśleć o powiększeniu rodziny. Ciąże warto wcześniej zaplanować, aby móc szczególnie zadbać o swoje zdrowie. 

Zdrowa dieta, odpowiednia suplementacja (np. Pregna Start) i badania to aspekty o które warto zadbać na etapie planowania ciąży.

Przygotowanie do ciąży - koniec z nałogami

Ciąża to nie lada wyzwanie dla organizmu, dlatego warto o niego się zatroszczyć jeszcze zanim rozpoczną się starania o dziecko. To doskonała motywacja, aby wreszcie rzucić palenie(mowa również o papierosach elektronicznych), zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu czy uspokoić tryb życia, jeżeli dotychczas był raczej imprezowy. Warto też wybrać aktywność fizyczną, która będzie sprawiać frajdę: basen, joga a może spacery nordic walking? Wybór jest szeroki. Na początku może być trudno, jest to jednak zmiana, której efekty dadzą się wkrótce zauważyć w postaci lepszego samopoczucia, kondycji czy poprawy stanu cery.

Jak przygotować się do ciąży?

Niezbędne badania

Poinformuj ginekologa o swoich planach - zleci on odpowiednie badania, jak również udzieli przydatnych informacji. Kolejnym lekarzem, u którego należy umówić się na wizytę planując starania o dziecko, jest stomatolog. Stan uzębienia jest ważny nie tylko ze względów estetycznych. Próchnica sięgająca miazgi zęba może być siedliskiem bakterii, które przeniosą się do krwi matki, czyli tym samym, do rozwijającego się płodu. Dlatego, należy wyleczyć wszystkie ubytki, zanim rozpoczną się starania o potomka. Kolejnym argumentem jest fakt, że często w leczeniu zębów wymagane są zdjęcia RTG, a tych należy unikać w trakcie ciąży.

Wiele ciężarnych boryka się również z nudnościami i wymiotami, a kwasy zawarte w zwracanej treści pokarmowej niszczą szkliwo. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto szczególnie zadbać o jamę ustną przed zajściem w ciążę.

Zdrowa dieta i suplementy diety dla kobiet przygotowujących się do zajścia w ciążę

Dostarczenie organizmowi potrzebnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach to podstawa. Wprowadzenie do swojego menu dużej ilości warzyw i owoców, rezygnacja z produktów wysoko przetworzonych, rezygnacja ze słodyczy i słodkich, gazowanych napojów wyjdzie nam na dobre. Niestety nie zawsze jest się w stanie dostarczyć organizmowi niezbędnej dawki witamin i mikroelementów. Przykładowo, w Polsce mamy niewielkie spożycie ryb, a właśnie tłuste ryby morskie są źródłem tak potrzebnego kobietom ciężarnym, karmiącym jak i starającym się o zajście w ciążę kwasu foliowego.  Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone suplementy skomponowane specjalnie dla kobiet przygotowujących się do zajścia w ciążę, np. Pregna Start.

Jak widać, w przygotowaniu się do ciąży, chodzi głównie o to, aby zadbać o siebie. Sprawdzić stan zdrowia, doprowadzić leczenie stomatologiczne do końca, zacząć prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia wzbogacony o pełnowartościowe posiłki i odpowiednie suplementy (jak wspomniana w artykule Pregna Start).

Podobne artykuły