Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową dla dziecka?

Wiele dzieci uwielbia zimę. Mogą lepić bałwana, szaleć na sankach, łyżwach i na nartach. Śnieg sprawia im  niesamowitą frajdę. Musisz jednak wybrać odpowiednią kurtkę dla swojego malucha. Nie może być tylko ładna i modna. Musi skutecznie chronić przed przemoknięciem. Dlatego zwróć uwagę na to, aby była wodoodporna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową dla dziecka?

Jakie cechy powinna posiadać kurtka na zimę?

Dzieciaki szybko rosną. Dlatego często się zdarza, że noszą kurtkę tylko przez jeden sezon. Mimo wszystko nie warto przesadnie oszczędzać. Niedrogie kurtki nie posiadają wielu ważnych funkcji. Nie są zwykle wyposażone w dodatkowe zapięcia i ocieplenia.

Wybierz kurtkę w ciemnym kolorze. Wtedy nie będzie się tak szybko brudzić. Nie musisz jej często prać, bo plamy nie będą tak bardzo widoczne.

Kurtka musi być jak najbardziej praktyczna. Powinna skutecznie chronić przed mrozem, deszczem i śniegiem. Zwróć uwagę na to, czy ma wygodne zapięcia. Dzięki temu maluch w każdej chwili spokojnie ją zapnie i rozepnie. Niezwykle ważna jest też długość kurtki. Plecy i brzuch nie mogą być widoczne. Musi sięgać za pośladki. Wtedy nie ma ryzyka, że malucha przewieje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową dla dziecka?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Koniecznie zwróć uwagę na rękawy. Powinny być dłuższe. Najlepsze są takie, które mają ściągacze. Dzięki temu śnieg nie dostanie się za rękawy podczas zimowych szaleństw. Bardzo ważnym elementem jest również kaptur. Zapewni skuteczną ochronę przed zmarznięciem i wiatrem. Powinien być na tyle szeroki, aby dziecko samo w razie potrzeby mogło go założyć.

Dodatkowe ocieplenie gwarantuje ciepło naszemu dziecku. To bardzo ważne, jeśli lubisz chodzić z pociechą na długie, zimowe spacery. Zwykła podszewka najczęściej nie wystarczy. Jeśli masz większy budżet, wybierz kurtkę wypełnioną lekkim  puchem. Zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Tańszą alternatywą jest wypełnienie wykonane z włókien syntetycznych.

Kurtka musi być wykonana z nieprzemakalnego materiału. Nie powinna też drażnić wrażliwej skóry dziecka. Nie może być za ciasna, ani za luźna. Walory estetyczne są ważne. Jednak w pierwszej kolejności zwróć uwagę na wygodę i funkcjonalność.

Podobne artykuły