Czapki zimowe dla kobiet — Inspiracje, które podkreślą Twój styl!

Czapki zimowe dla kobiet — Inspiracje, które podkreślą Twój styl!

Czapki zimowe to przeważnie element garderoby, który dobieramy pod względem praktycznym. Mogą być one jednak gustownym dodatkiem, który uzupełni naszą stylizację lub podkreśli konkretne elementy naszego ubioru. W tym tekście prezentujemy ciekawe inspiracje związane z czapkami zimowymi.

Czapki zimowe dla kobiet — Inspiracje, które podkreślą Twój styl!

 

Czapka zimowa z pomponem

Pierwszą inspiracją w zestawieniu są czapki z pomponem. Obecnie przeżywają one swój renesans. Pasują też do wielu stylizacji i doskonale łączą praktyczne przeznaczenie z designem czy modą. Czapki z pomponem mogą być stosowane do sportowych stylizacji. Będą one wtedy wykonane z cienkiej dzianiny lub materiału. Te nieco grubsze np. wełniane idealnie sprawdzą się z kurtkami i jeansami w stylizacji codziennej. Czapki z pomponem są też wykonane z delikatnych materiałów i idealnie nadają się do noszenia z płaszczami. Bardzo duży wybór pod względem kolorystyki, fasonu czy projektu sprawia, że czapki takie bardzo łatwo dobierzemy do swojego stylu.

 

Czapka smerfetka

Drugim rodzajem damskich czapek zimowych są tzw. smerfetki. Mają one wydłużony tył, przez co przypominają nakrycie głowy bohaterki popularnej bajki. Smerfetki idealnie nadawać będą się, jeśli pod czapką musimy ukryć nieco więcej włosów czy np. kok — co przy niektórych modelach czapek może być problematyczne. Ten rodzaj czapek zimowych pasował będzie do owalnych konturów twarzy. Wykonany z różnych materiałów sprawdzi się też np. do stylizacji codziennych lub tych bardziej eleganckich np. w połączeniu z pałaszem. Smerfetki dzięki swojemu dużemu rozmiarowi w połączeniu np. z takim samym szalem mogą zdominować stylizację i nadać jej odpowiedniego charakteru.

 

A może beret?!

Ciekawym pomysłem na zimowe okrycie głowy jest również beret. Sprawdzi się on u pań o ostrych rysach twarzy. Beret doskonale zakrywa czoło, więc korzystnie wyglądać będą również w nim kobiety z trójkątnym kształtem twarzy. Obecnie berety dostępne są nie tylko wykonane z moheru, ale i także z dzianiny, aksamitu czy wełny. Największą zaletą tego typu nakryć głowy jest ich nonszalancja i oryginalność. Różne fasony mogą nadać indywidualnego charakteru całej stylizacji i sprawić, że z pewnością będziemy wyróżniały się na ulicy.

Podobne artykuły