Jaki prezent podarować na Chrzest Święty?

Jaki prezent podarować na Chrzest Święty?

Chrzest Święty jest ważnym wydarzeniem w życiu małego człowieka jak i jego rodziców. To czas refleksji także dla gości zaproszonych na tą uroczystość. Pojawia się wówczas myśl „Co kupić?”, a jeśli decydujemy się na prezent pieniężny „To jaką kwotę winno się włożyć do koperty?”. Te dylematy zostaną rozwiane w niniejszym artykule.

Prezent dla chrzest dla dziewczynki oraz chłopca

Tak naprawdę płeć odgrywa znaczenie drugorzędne podczas zakupu prezentu. Zwykle upominków przeznaczonych na ten dzień wykonanych jest w uniwersalnej stylistyce. Mogą się różnić jedynie małymi detalami. Najlepiej wybierać te z białym lub jasnym printem, bo moda nieustannie ulega zmianie. Kiedyś niebieski był dla dziewczynki, a różowy dla chłopca. Dziś jest to całkiem odwrotnie, więc do końca nie ma co się tym sugerować.

Jaki prezent podarować na Chrzest Święty?

Najczęściej kupowane prezenty na Chrzest Święty

Od dekad najczęściej na uroczystość Chrztu Świętego w prezencie podarowuje się różne dewocjonalia takie jak medaliki, łańcuszki, różance czy obrazki. Popularne są również pamiątkowe ozdoby typu srebrne pojemniczki na mleczaki czy srebrne grzechotki. Często pojawią się także różne książki czy albumy, w których najbliżsi mogą się wpisywać. Bywa, że rodzice otwarcie mówią, że decydują się na prezent składkowy, za który kupują samochodowy fotelik, fotelik do karmienia, kojec czy wózek spacerowy. Niezwykle często spotykanym i wygodnym prezentem są pieniądze, które wkłada się do koperty lub wpłaca się na określoną lokatę lub subkonto.

Ile włożyć do koperty na chrzest?

Nie ma odgórnych limitów, mówiących o konkretnych sumach. Tutaj znaczenie ma indywidualna chęć oraz to na ile możemy sobie pozwolić. Często punktem wyjścia jest znany „talerzyk”, który musi się zwrócić. Tutaj nie ma żadnych reguł, kierować się należy zasobnością własnego portfela. Oczywiście kwota uwarunkowana jest od tego, czy jesteśmy chrzestnymi czy nie. „Zwykli goście” nie są zobowiązani do wkładania pokaźnych sum do koperty. W takim przypadku 100 lub 200 zł powinno być całkiem przyzwoicie.

 

Podobne artykuły