Masz wątpliwości jak ubrać się do teatru? Sprawdź tych kilka porad!

Masz wątpliwości jak ubrać się do teatru? Sprawdź tych kilka porad!

Teatr to miejsce, do którego przeważnie chodzimy okazjonalnie. Po nieco dłuższej przerwie mogą pojawić się zatem pewne wątpliwości, co obecnie jest “modne” i jak ubrać się do teatru, aby być ubranym odpowiednio. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych porad, które pomogą dobrać odpowiedni ubiór do tej okazji.

Masz wątpliwości jak ubrać się do teatru? Sprawdź tych kilka porad!

 

Strój elegancki — Pojęcie “elegancji”

Pierwszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest elegancja. Obecnie ma ona inne pojęcie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Choć jest też pojmowana w nieco inny sposób przez różne osoby, warto ubierać się w taki sposób, który jest odpowiedni na oficjalne spotkania czy ważne kolacje. Strój do teatru powinien być zatem minimum nieco bardziej elegancki niż ten, w których pracujemy cały dzień w biurze. Nie powinien być też to strój sportowy czy wręcz plażowy, bo i takie “kreacje” czasami się zdarzają wśród osób wchodzących do teatru.

 

Odrzuć skrajności

Zdecydowanie najlepszym pomysłem podczas wybierania stroju do opery czy teatru jest odrzucenie wszystkich skrajności. W myśl tej zasady nie powinniśmy ubierać się zanadto elegancko np. we frak itp. Nie powinniśmy również wybierać ubrań, które nosimy na co dzień tzn. poszarpanych jeansów, t-shirtów czy strojów odkrywając pewne części ciała np. koszulek z krótkim rękawem, czy bluzek nad pępek. Jeśli odrzucimy tego typu skrajne stylizacje i połączymy umiarkowane stroje z eleganckimi, otrzymamy stylizacje np.wieczorne, takie jak sukienka, koszula, elegancje spodnie, buty wieczorowe czy buty na obcasie. Wybierając pośrednie warianty niezależnie od rodzaju wydarzenia oraz innych gości nie będziemy nigdy ubrani za mało lub zbyt elegancko.

 

Premiery i wielkie wydarzenia

Pewnym wyjątkiem i sytuacją, w której obowiązują nieco inne zasady, są najgłośniejsze premiery, rozdania nagród czy gale. Jeśli jest to “topowe” wydarzenie, warto dowiedzieć się, jak będą ubrane inne osoby. W takich sytuacjach możemy również bez obaw wykorzystać muszkę, frak, smoking czy typowo wieczorową suknię. Nawet jeśli część osób będzie ubrana nieco prościej, np. w garnitur nasz ubiór będzie w pełni usprawiedliwiony.

 

Podobne artykuły