Moda na wieczne kwiaty

Moda na wieczne kwiaty

Kwiaty to bez wątpienia cud natury. Stanowią uniwersalny prezent idealny na każdą okazję, a ich otrzymanie sprawia wyjątkową przyjemność. Ludzie kochają je za ich delikatność, różnokolorowe barwy, zachwycające kształty i fantastyczne zapachy. Obecnie na coraz większej popularności zyskują tak zwane wieczne kwiaty, czyli rośliny, których pięknem możemy cieszyć się przez długi czas.

Wieczne kwiaty- co to takiego?

Wieczne kwiaty to rośliny, które zostały poddane innowacyjnemu i ekologicznemu procesowi stabilizacji. Zanurzane są one w specjalnym roztworze, w którym najważniejszym składnikiem jest gliceryna. W ten sposób naturalne soki zastępowane są substancją stabilizującą. Zazwyczaj soki odparowują po upływie od trzech do siedmiu dni. Stabilizacja kwiatów to więc czasochłonny proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Przeznaczone są do niego tylko wyselekcjonowane, najbardziej okazałe i najzdrowsze kwiaty. Dzięki stabilizacji zatrzymany jest proces starzenia i więdnięcia, a kwiaty zachowują swoją świeżość i delikatność przez dwa lata a nawet w niektórych przypadkach i dłużej. Wieczne kwiaty to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich którzy pragną zatrzymać piękno tych niesamowitych roślin na długi czas.

Do najbardziej popularnych wiecznych kwiatów należą róże, które są idealnym a zarazem klasycznym prezentem na niezliczoną ilość okazji. Do stabilizacji wykorzystywane są również takie kwiaty jak: goździki, hortensje, kalie, gardenie. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się również konserwacja nie tylko kwiatów, ale także roślin zielonych takich jak np. mech.  Każdy więc może znaleźć coś dla siebie i cieszyć się pięknem roślin w tak nowoczesnej formie.

Różnica pomiędzy wiecznymi kwiatami a kwiatami ciętymi i doniczkowymi

Kupując zwykłe kwiaty, czy to cięte czy doniczkowe, musimy odpowiednio o nie dbać. Aby kwiaty doniczkowe zdrowo rosły muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki rozwoju. Należy je regularnie podlewać oraz nawozić odpowiednimi odżywkami. Przy ich zakupie nie możemy kierować się jedynie względami estetycznymi, ale musimy mieć na uwadze to, że każda z tych roślin ma indywidualne wymagania co do światła i temperatury. Kwiaty cięte, choć mniej wymagające od doniczkowych są stosunkowo nietrwałe ich piękno cieszy zaledwie przez kilka dni. Natomiast idealnym połączeniem długotrwałego piękna oraz nieuciążliwej pielęgnacji są wieczne kwiaty. Wieczne kwiaty tworzą tylko wyselekcjonowane okazy, starannie dobrane, które są wręcz idealne. Dlatego wybierając ten rodzaj roślin stajemy się właścicielami najbardziej doskonałych okazów. Nie musimy martwić się o to, że kwiat wkrótce zwiędnie, ponieważ tak zakonserwowane rośliny cieszą swą doskonałością nawet przez kilka lat. Wieczne kwiaty są idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ nie potrzebują naszej uwagi, są bezobsługowe i bez problemu możemy zostawić je bez opieki w czasie urlopu czy wyjazdu. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że są odporne na osadzanie kurzu, więc nawet po dłuższej nieobecności przywitają nas swym niezmiennym pięknem. Wieczne Kwiaty stanowią również doskonałe rozwiązanie dla alergików.

Moda na wieczne kwiaty

Podobne artykuły