Naturalne sposoby na gładkie stopy

Naturalne sposoby na gładkie stopy

Popękane pięty są nie tylko wstydliwe, ale też bolesne. Przyczyną może być odwodnienie, zła dieta i niewłaściwy rodzaj obuwia. Istnieją pewne czynniki, które zwiększają ryzyko pojawienia się odcisków: nadwaga, płaskostopie i wysokie podbicie. Sprawdź, jak możesz wygładzić stopy!

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest bardzo skuteczna i uniwersalna. Wymieszaj składniki w misce w następujących proporcjach: 3:1 (soda oczyszczona: woda). Mieszankę nałóż na stopy. Wmasuj w nie miksturę, zwracając szczególną uwagę na pięty, palce u nóg i ewentualne zgrubienia. Jeśli skóra jest zbyt sucha, użyj pumeksu lub pilnika. Kiedy skończysz, powinieneś opłukać stopy ciepłą wodą i nałożyć trochę kremu nawilżającego.

Możesz też wykąpać stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Wystarczy napełnić wanienkę ciepłą wodą, dodać 3 łyżki sody oczyszczonej, wymieszać i moczyć w niej stopy przez 10 minut. Następnie spłucz je dokładnie wodą i nałóż swój ulubiony krem nawilżający.

Soda oczyszczona jest środkiem złuszczającym. Usuwa martwe komórki, a także posiada właściwości przeciwzapalne. Może również neutralizować nieprzyjemny zapach.

Naturalne sposoby na gładkie stopy

Płyn do płukania jamy ustnej i ocet

Przygotuj jedną filiżankę płynu do płukania jamy ustnej,  jedną filiżankę białego octu i 2 szklanki wody. Mocz nogi w mieszaninie przez 15 minut. Wyjmij stopy i wytrzyj je za pomocą pumeksu, aby usunąć martwy naskórek. Spłucz czystą wodą. Wytrzyj do sucha i nałóż krem nawilżający. Powtarzaj codziennie, aż pięty się wygładzą. 

Płyn do płukania jamy ustnej zawiera tymol i alkohol, które pomagają zwalczyć grzybicę paznokci, leczyć popękane pięty i brodawki oraz łagodzić skórę. Łagodne kwasy obecne w occie zmiękczają suchą i martwą skórę, ułatwiając jej złuszczanie.

Mąka ryżowa, miód i ocet

Przygotuj peeling, mieszając 3 łyżeczki mąki ryżowej, 1 łyżeczkę miodu i 2-3 krople octu jabłkowego. Dobrze wymieszaj, aby powstała gęsta pasta. Namocz stopy w letniej wodzie na około 10 minut, a następnie delikatnie wyszoruj, używając pasty. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka.

Mąka ryżowa złuszcza, oczyszcza i reminalizuje skórę. Miód jest naturalnym środkiem antyseptycznym. Ocet jest łagodnym kwasem, ułatwiającym złuszczanie skóry.

Żel aloesowy

Namocz stopy w ciepłej wodzie i wytrzyj pumeksem, aby usunąć martwą skórę. Wytrzyj do sucha i nałóż na stopy grubą warstwę aloesu. Załóż bawełniane skarpety i idź do łóżka. Rano umyj stopy letnią wodą. Powtarzaj co noc przez 4-5 dni, aby zobaczyć wyniki.

Aloes zawiera witaminę A (beta-karoten), C i E. Ma właściwości antyoksydacyjne, podczas gdy cholesterol, kampesterol,  β-sitosterol  i lupeol zawarte w aloesie mają właściwości przeciwzapalne. Lupeol działa również jako środek antyseptyczny i przeciwbólowy. Auksyny i gibereliny obecne w aloesie pomagają w gojeniu ran.

Banan

Pokrój i zgnieć dwa dojrzałe banany w gładką pastę. Upewnij się, że są dojrzałe. Delikatnie przetrzyj pastą stopy, w tym paznokcie i boki stóp. Trzymaj ją przez 20 minut. Po tym czasie opłucz stopy czystą wodą.

Powtarzaj co noc przed pójściem spać przez 2 tygodnie lub do momentu, aż będziesz zadowolony z rezultatu. Banan jest naturalnym środkiem nawilżającym skórę. Zawiera witaminą A, B6 i C. Dlatego uelastycznia i nawilża skórę.

Naturalne sposoby na gładkie stopy

Miód

Dodaj jedną filiżankę miodu do wanny z ciepłą wodą. Namocz czyste stopy w mieszaninie i delikatnie masuj przez 20 minut. Delikatnie złuszcz skórę pumeksem. Wytrzyj stopy i posmaruj je intensywnie nawilżającym kremem. Możesz to robić regularnie przed snem. Miód jest naturalnym środkiem utrzymującym wilgoć, co oznacza, że pobiera wodę z wewnętrznych tkanek do zewnętrznych warstw skóry. 

Podobne artykuły