Bezpieczna pościel dla niemowlęcia – jak ją wybrać?

Bezpieczna pościel dla niemowlęcia – jak ją wybrać?

Małe dzieci zdecydowanie najwięcej czasu spędzają w łóżeczku. Wybór odpowiedniej pościeli jest więc bardzo ważny. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów dziecięcych akcesoriów pościelowych. Jak spośród nich wybrać najlepszą oraz w pełni bezpieczną pościel dla swojego dziecka?

Materiał wykonania pościeli

Pościel dziecięca powinna być ciepła oraz miękka. Najlepszym wyborem dla dzieci są akcesoria wykonane ze 100% bawełny pozbawionej sztucznych dodatków. Bawełna to miękka, przyjemna w dotyku tkanina, która pozwala skórze swobodnie oddychać. Jest także antyalergiczna, dzięki czemu mogą z niej korzystać także dzieci z wrażliwą skórą.

Bawełna cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców także z powodu jej trwałości i wytrzymałości. Może być często prana w wysokich temperaturach bez ryzyka utraty kształtu oraz atrakcyjnej kolorystyki. Bawełniana pościel dziecięca nie elektryzuje się, sprawnie pochłania wilgoć i pot oraz daje przyjemne uczucie ciepła, które docenimy zarówno w lecie, jak i w zimie.

Bezpieczna pościel dla niemowlęcia – jak ją wybrać?

Wykończenie pościeli dziecięcej

Wybierając pościel dla niemowląt i starszych dzieci warto zwrócić uwagę także na jej wykończenie. Dla dzieci najlepiej sprawdzą się akcesoria pościelowe wyposażone w praktyczne zamki. Warto natomiast unikać pościeli zapinanej na guziki, które w trakcie użytkowania mogą się urwać i zostać przypadkowo połknięte przez maluszka.

Zwracajmy uwagę także na obecność zakładek, w których może gromadzić się szkodliwy dla dziecka kurz oraz na jakość szwów. Szwy powinny być starannie wykonane i mało wyczuwalne pod palcami, aby pościel była wygodna w użytkowaniu dla dzieci o delikatnej skórze.

Certyfikowana i w pełni bezpieczna pościel

Wybierając pościel dziecięcą warto zwrócić także uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Akcesoria pościelowe przeznaczone dla najmłodszych przechodzą szereg testów, które są najlepszą gwarancją ich dostosowania do wymogów dzieci. Dobrej jakości pościel dziecięca powinna być antyalergiczna oraz wyposażona w certyfikaty „Bezpieczny dla dziecka” i „Oeko-Tex Standard 100”.

Podobne artykuły