domowe sposoby na gładką skórę stóp

domowe sposoby na gładką skórę stóp

Największą uwagę do wyglądu naszych stóp przywiązujemy latem, kiedy zakładamy odkryte buty. Warto wypróbować domowe sposoby na wygładzenie pięt i palców. Kluczem do sukcesu jest regularne pozbywanie się zbędnego naskórka i regularne nawilżanie skóry stóp.

domowe sposoby na gładką skórę stóp

Gładkie stopy dzięki domowym sposobom

Każdego dnia obciążamy nasze stopy poprzez poruszanie się w różnym tempie. Dodatkowo muszą podtrzymywać całe nasze ciało, nie pomagamy w tym dobierając zbyt ciasne buty, czy skarpety. W ten sposób na stopach tworzą się zgrubienia, które są szorstkie w dotyku. Wywołuje to wiele frustracji, zwłaszcza u kobiet. Na szczęście istnieją sposoby na zapobieganie takim problemom. Pierwszy, znany przez niewielu to… aspiryna. Brzmi nieprawdopodobnie, ponieważ dla większości z nas to lek na ból głowy, przeziębienie, czy grypę. Tymczasem rozpuszczona w soku z cytryny pomaga w usunięciu zrogowaciałego naskórka. Po całym zabiegu wystarczy wysuszyć stopy, a czynności te powtarzać dwa razy w tygodniu. Kolejnym produktem, który może wygładzić stopy jest ocet jabłkowy, mający właściwości nawilżające i antyseptyczne. Przy okazji działa przeciwgrzybiczo.

Rumianek i soda oczyszczona na gładkie stopy

Napary z rumianku to kolejna dobroczynna mikstura, której użycie przygotuje nasze stopy do sezonu wakacyjnego. Ten składnik zawierają wszystkie kosmetyki przeznaczone do nawilżania stóp, uzasadnione jest więc jego stosowanie. Wystarczy rozpuścić w wodzie cztery saszetki herbatki rumiankowej dostępnej w każdym sklepie. Po wystudzeniu wody należy zanurzyć stopy w miksturze i trzymać je w niej przez około 30 minut. Po tym czasie usuwa się zrogowaciały naskórek, do tego celu można użyć pumeksu lub pilnika do pięt. Podobne właściwości ma soda oczyszczona znajdująca się w każdej kuchni. Oczywiście dla uzupełnienia uzyskanych efektów wskazana jest codzienna pielęgnacja stóp za pomocą peelingów i kremów nawilżających dedykowanych na spękaną skórę stóp. Tylko dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pożądanych rezultatów i swobodne odsłanianie stóp latem.

Podobne artykuły