Gdzie szukać bezglutenowych produktów dobrej jakości?

Gdzie szukać bezglutenowych produktów dobrej jakości?

Celiakia, nietolerancja na gluten czy alergia pokarmowa to coraz częściej występujące choroby na świecie. Osoby, które z nimi się zmagają lub są świeżo po diagnozie muszą przejść na dietę bezglutenową, która wymaga restrykcyjnego pożywienia produktami bezglutenowymi. Do nich zaliczane jest pieczywo bezglutenowe, bułka tarta bezglutenowa, mąka bezglutenowa i wiele innych produktów wolnych od zawartości glutenu w swym składzie. Ważne jest, by wiedzieć, gdzie można sięgać po tą żywność w dobrej jakości i przystępnej cenie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością, oferującą bezglutenowe towary oraz wiele sklepów internetowych, sprzedających tylko i wyłącznie jedzenie dla tych osób.

Gdzie kupić dobre artykuły bezglutenowe (bułka tarta bezglutenowa i inne)?

W supermarketach, mniejszych sklepach, sklepach ekologicznych i internetowych występuje różny poziom dostępności produktów wolnych od glutenu. Dokonując ich zakupu warto zwracać od jakich firm pochodzą, czy są to wielobranżowe przedsiębiorstwa czy raczej mono producenci. Decydując się na żywność od tych drugich ma się pewność, że są oni wyspecjalizowani tylko i wyłącznie w produkcji produktów bezglutenowych. Są oni dużo bezpieczniejsi, gdyż mamy pewność, że nie przechowują tego rodzaju towarów z tymi, w których występuje gluten, a tak rzecz się ma w fabrykach multi branżowych.  

Kupując w mniejszych sklepach ze zdrową żywnością czy piekarniach musimy przygotować się, że produktów bezglutenowych będzie znacznie mniej niż w supermarkecie, a ceny mogą być nieco wyższe. Jeśli decydujemy się na zakup takiego produktu jak np. bułka tarta bezglutenowa w piekarni trzeba zwrócić uwagę czy jest ona właściwie oddzielona od wypieków, w których gluten występuje.

Gdzie szukać bezglutenowych produktów dobrej jakości?

Produkty bezglutenowe dostępne w sklepach internetowych

W ostatnim czasie najbardziej popularnym źródłem produktów bezglutenowych są internetowe sklepy bezglutenowe. Posiadają one bogaty asortyment, który wyposażone jest w odpowiednie certyfikaty i zakwalifikowane są do listy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Dzięki dużej ilości zróżnicowanych produktów możliwe jest przyrządzenie wielu wartościowych posiłków na cały dzień. Warto dodać, że ceny w sklepach online są dużo korzystniejsze w porównaniu do tradycyjnych punktów sprzedażowych. Ponadto dostępne są w nich różne rabaty, promocje i upusty cenowe, co dodatkowo zachęca do tego rodzaju zakupów.

Ceny produktów wolnych od glutenu

Produkty bezglutenowe w porównaniu do tradycyjnych egzemplarzy są z reguły nieco wyższe. Wynika to z bardziej kosztownej i skomplikowanej technologii oraz receptury wytwarzana żywności bezglutenowej. Artykuły wolne od glutenu w składzie posiadają składniki o bogatych wartościach odżywczych, by zrekompensować niedobory wynikające ze stosowania diety bezglutenowej. Stąd automatycznie ceny tych produktów są stosunkowo wyższe w porównaniu z szeroko dostępnymi artykułami na półkach sklepowych w sieciowych marketach.

 

Podobne artykuły