Zdrowa i ładna pościel dla niemowlęcia. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Zdrowa i ładna pościel dla niemowlęcia. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Każdy rodzic wie, jak ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka ma zdrowy i bezpieczny sen. Niemowlę większość doby spędza w łóżeczku, w którym nie tylko śpi, ale także poznaje otaczający je świat, bawi się oraz doskonali nowe umiejętności. Dobrej jakości, bezpieczna pościel zapewni mu zdrowy i regenerujący sen oraz da siły i chęci do intensywnego poznawania świata.

Pościel dla niemowlęcia – jakie akcesoria pościelowe wybrać dla małego dziecka?

Eksperci i lekarze zalecają, aby w pierwszych miesiącach życia dziecko spało tylko na przykrytym prześcieradłem materacyku. Jedynym akcesorium pościelowym, jakie powinno znaleźć się w łóżeczku jest natomiast lekki kocyk, który zabezpieczy ciało dziecka przed wychłodzeniem oraz zagwarantuje mu komfortowy wypoczynek. Na kocyk warto postawić zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy nie zaleca się, aby dziecko spało w samym ubranku.

Kiedy niemowlę ukończy 6. miesiąc życia możemy zaopatrzyć się w inne, przydatne akcesoria pościelowe. Do łóżeczka warto zakupić przede wszystkim lekką i przewiewną kołderkę oraz płaską poduszeczkę pod dziecięcą główkę. Do tych akcesoriów należy wybrać także ozdobne poszewki, które ułatwią utrzymanie kołdry oraz poduszki w czystości i higienie. Zaleca się kupić co najmniej 2 komplety dziecięcej pościeli, aby możliwe było jej częste zmienianie na świeżą.

Pościel dziecięca powinna być wykonana z wysokiej jakości, atestowanej bawełny 100%, która będzie w pełni bezpieczna w użytkowaniu dla najmłodszych dzieci. Jej zalety docenią także mali alergicy – bawełna jest bowiem naturalną tkaniną, którą mogą bezpiecznie użytkować także dzieci o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze.

Zdrowa i ładna pościel dla niemowlęcia. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Ładna i bezpieczna pościel dla niemowlęcia

Pościel dla niemowląt powinna być starannie dopasowana pod względem rozmiaru do pozostałych akcesoriów pościelowych, które już posiadamy. Poszwę na kołdrę i poszewkę na poduszkę kupimy zwykle w standardowym rozmiarze, który dla poszwy wynosi 100x135 cm, a dla poszewki na poduszkę 40x60 cm. Aby dziecięcy kącik wypoczynkowy był nie tylko bezpieczny i dostosowany do potrzeb dziecka pod względem zdrowotnym, ale także estetyczny, warto wybierać kolorowe pościele z dziecięcymi motywami.

Dobrej jakości pościel niemowlęcą posiada w swojej ofercie znana i ceniona polska marka Ceba. Ceba Baby pościel to starannie uszyte akcesoria pościelowe, które zachwycają swoim niepowtarzalnym wzornictwem oraz wysoką jakością wykonania. Pościele posiadają delikatne, zgodne z dziecięcą stylistyką wzornictwo, które wspaniale wpisują się w wystrój każdego dziecięcego kącika wypoczynkowego.

W ofercie marki znaleźć można zarówno kolorowe dodatki pościelowe, które ubarwią wygląd każdego łóżeczka, jak i bardziej minimalistyczną pościel idealną do dziecięcych pokoi utrzymanych w stonowanej kolorystyce szarości i bieli. Ceba Baby pościel może być także dostosowana do płci dziecka – w przypadku dziewczynek doskonale sprawdzą się akcesoria pościelowe w kolorze pudrowego różu, żółci oraz beżów, dla chłopców warto z kolei wybrać pościel błękitną, szarą lub zieloną.

Podobne artykuły