Zdrowe i lśniące włosy – sekret urody wielu kobiet

Zdrowe i lśniące włosy – sekret urody wielu kobiet

Zdrowe i lśniące włosy – sekret urody wielu kobiet

Codzienna pielęgnacja jest okazją do odżywienia włosów i zadbania o skórę głowy. Kobiety używają wielu produktów, takich jak odżywki, maski do włosów, balsamy i lotion z keratyną, olejki do włosów i spray zawierające środki nabłyszczające. Niektóre kosmetyki oparte są na organicznych składnikach aktywnych, wyciągach z roślin i naturalnych olejkach np. jojoba. Jednak pierwszym krokiem do pięknego wyglądu fryzury jest dogłębne oczyszczenie włosów z pozostałości produktów do stylizacji. Jak skutecznie myć włosy, by były czyste i zadbane? Warto sięgnąć po szampon z kategorii kosmetyków profesjonalnych, używanych w salonach fryzjerskich i stosować go regularnie w domowej pielęgnacji.

Szampon dogłębnie oczyszczający włosy

Zdaniem wielu kobiet warto zainwestować w lepszej jakości kosmetyki do włosów, by cieszyć się bujną, zadbaną fryzurą. Niektóre produkty do stylizacji pozostawiają ślady nawet po umyciu włosów. Kiedy sięgnie się po profesjonalny szampon z aktywnymi składnikami myjącymi, można pozbyć się resztek produktów z włosów i skóry głowy. Szczególnie trudno usunąć z włosów pozostałości po kosmetykach do prostowania włosów za pomocą szczotki lub prostownicy. Stylizacja przynosi piękne efekty wizualne, ale przyczynia się również do mocnego obciążania włosów środkami chemicznymi i wysoką temperaturą. Pierwszym krokiem właściwej pielęgnacji będzie więc stosowanie dobrej jakości szamponu, który skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Krok drugi to termo-ochrona włosów.

Zdrowe i lśniące włosy – sekret urody wielu kobiet

Termo-ochrona włosów podczas suszenia suszarką lub prostownicą

Kobiety, które często używają suszarki do włosów lub prostownicy chętnie sięgają po preparaty – pianki lub spray do ochrony przed wysoką temperaturą. Warto sprawdzić, jaki poziom ochrony gwarantuje preparat. W przypadku stosowania prostownicy warto użyć najwyższy stopień ochrony włosów do 230 stopni C.  Umiarkowana ochrona mieści się na poziomie 80 stopni C. Latem stosuje się spray do ochrony włosów podczas kąpieli słonecznych.

Podobne artykuły