Termometry elektroniczne i bezdotykowe dla Ciebie i Twojego dziecka

Termometry elektroniczne i bezdotykowe dla Ciebie i Twojego dziecka

Termometry elektroniczne jak i również bezdotykowe stanowią alternatywę dla termometrów rtęciowych, które od jakiegoś czasu zostały wycofane z użytku. Termometr bezdotykowy świetnie sprawdzi się w mierzeniu temperatury małym dzieciom. Pomiar jest dokładny i trwa zaledwie kilka sekund.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy działa na podstawie odczuwania fal promieniowania podczerwonego. Urządzenie wskazuje temperaturę poprzez skierowanie go na daną powierzchnię np. czoło. Jeśli temperatura jest wyższa, większe jest także promieniowanie podczerwone - w ten sposób następuje odczyt temperatury.

Zalety termometru bezdotykowego

Ten nowoczesny sprzęt jakim jest termometr bezdotykowy posiada wiele zalet m.in jedną z nich jest krótki oraz dokładny pomiar temperatury. Jest on dużo wygodniejszy niż termometry rtęciowe, z tego względu, że mierząc temperaturę dziecku, ciężko jest zmobilizować go do siedzenia w jednym miejscu, co powoduje, że wynik pomiaru może nie być wystarczająco miarodajny. Mierząc wysokość gorączki nie dotykamy termometrem ciała tylko robimy to z pewnej odległości, stąd nie ma konieczności ciągłej dezynfekcji urządzenia. Termometr ten posiada również pamięć pomiarów, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić jaką temperaturę miało nasze dziecko wczoraj. Dodatkowo, za pomocą tego urządzenia możemy zmierzyć także temperaturę wody lub mleka. Ceny termometrów bezdotykowych wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Są one poręczne i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze są bezpieczne i nie zawierają szkodliwych substancji.  Termometry te zalecane są do mierzenia temperatury małym dzieciom.

Jak prawidłowo używać termometru bezdotykowego?

Termometr bezdotykowy jest urządzeniem prostym w obsłudze i każda osoba jest w stanie sobie z nim poradzić. Aby dokonać pomiaru temperatury należy włączyć termometr i trzymać go prostopadle do środka czoła lub oddalać od momentu pojawienia się punkciku światła. Kiedy widzimy punkt na czole oznacza to, że termometr znajduje się w odpowiedniej odległości, by móc odczytać pomiar. Prawidłowa temperatura na skórze czoła wynosi 36,4 stopnie Celsjusza.  

Termometry elektroniczne i bezdotykowe dla Ciebie i Twojego dziecka

Zalety termometru elektronicznego

Ten rodzaj termometru jest również łatwy w obsłudze i często stosowany jest także u dzieci. Decydując się na termometr elektroniczny przeznaczony dla dziecka, warto wybrać ten z miękką końcówką, aby zachować bezpieczeństwo pomiaru. Termometry te są niewielkich rozmiarów i szybko mierzą temperaturę. Nie posiadają żadnych szkodliwych substancji w porównaniu do termometrów rtęciowych. Dużą zaletą tego przyrządu jest jego niska cena. Termometr elektroniczny można kupić za kilkanaście złotych. Ponadto, daje on możliwość pomiaru temperatury pod pachą, w ustach lub w odbycie. Termometry te zasilane są przez baterie, które po wyczerpaniu należy wymienić. 

Postaw na dobry wybór

Dobry termometr dla całej rodziny stanowi podstawowy element wyposażenia domowej apteczki. Jeśli naszemu dziecku coś dolega, pierwszą rzeczą po którą sięgamy jest termometr. Pozwala on nam określić wysokość temperatury towarzyszącej w czasie choroby. Czasy termometrów rtęciowych minęły, dlatego najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją będzie termometr bezdotykowy lub elektroniczny. Przyrządy te w sposób błyskawiczny i prawidłowo wskażą nam wysokość gorączki. 

W katalogu sklepu Sanity.pl znajdą Państwo termometry Linii Sanity: Babytemp oraz Basictemp. Świetnie sprawdzają się one w domowych warunkach, a także mogą stanowić wyposażenie gabinetów lekarskich lub szpitali. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanity oferującą termometry

Podobne artykuły