Gdzie studiować modę w Polsce?

Gdzie studiować modę w Polsce?

Na całym globie występuje kilka uczelni trudzących się nauczaniem tematyki związanej z modą czy sztuką. Studiowanie mody jest możliwe w Central Saint Martins, Royal Colleage of Art czy Parsons. W Polsce znajduje się także kilka uczelni, w których studiowanie tego kierunku jest jak najbardziej prawdopodobne.

Możliwości polskich placówek

Starają się one przystosować swoje studia także i dla studentów pochodzących z różnych krajów, otwierając dla nich specjalnie studia w języku angielskim, co jest skutecznym rozwiązaniem, gdyż wielu uczniów zagranicznych korzysta z tej propozycji. Co więcej, uczelnie zapewniają pomoc w znalezieniu miejsca zamieszkania tym studentom, co także jest bardzo korzystną ofertą dla osób, pochodzących z poza Polski, gdyż przyśpiesza to znacznie proces adaptacji i umożliwia pełne skupienie od samego początku na pogłębianiu wiedzy.

Gdzie studiować modę w Polsce?

Polskie szkoły z modowym kierunkiem

Pierwszą propozycją dla studentów zainteresowanych studiowaniem mody i kostiumografii jest MSKPU w Warszawie. Wykładają tam najsłynniejsi polscy projektanci: Mariusz Przybylski, Paprocki&Brzozowski, Michał Szulc, Weronika Pietras i wielu innych. To bardzo prestiżowa uczelnia, szczycąca się poszanowaniem w polskiej branży modowej. Szkoła daje szansę na zaprezentowanie dyplomowej kolekcji na bardzo rangowych pokazach modowych w Warszawie oraz skupić zainteresowanie najbardziej branżowych magazynów w kraju. W ofercie swej szkoła ma dwa kierunki kształcenia takie jak projektowanie ubioru i kostiumografia. Można także uzupełnić swą wiedzę poprzez dodatkowe kursy z konstrukcji odzieży oraz kursy specjalistyczne. Nauczanie trwa 5 semestrów, po którym jest możliwość studiowania w IADE Cretative University w Lizbonie. Na wydziale Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi można studiować takie specjalizacje jak: projektowanie ubioru, tkaniny, tkaniny drukowanej oraz biżuterii. Studia I stopnia trwają 3 lata, a II stopnia 2 lata. To jedyna uczelnia, która zapewnia możliwość uzyskania tytułu magistra z dziedziny projektowania ubioru i biżuterii oraz zastosowania technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Innymi szkołami są Katedra Mody ASP w Warszawie, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Szkoła Artystyczna Projektowania Ubioru w Krakowie oraz Fashion School w Poznaniu.

Podobne artykuły