Jak zadbać o paznokcie, które są osłabione po hybrydzie?

Jak zadbać o paznokcie, które są osłabione po hybrydzie?

Do osłabienia paznokci po hybrydzie dochodzi najczęściej na skutek niewłaściwego usunięcia tego manikiuru. Samodzielne oderwanie hybrydy od paznokcia lub zmywanie jej za pomocą acetonu może mieć naprawdę negatywny wpływ na płytkę paznokcia. Ponadto należy również zauważyć, że ze względu na matowienie płytki na początku wykonywania hybrydy nasze paznokcie po jej zdjęciu mogą być cienkie i miękkie. Jak zatem możemy wzmocnić paznokcie po manikiurze hybrydowym?

Osłabione paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Jeżeli płytka naszych paznokci w trakcie wykonywania manikiuru hybrydowego lub podczas jego zdejmowania doznała uszkodzeń mechanicznych warto zregenerować ją za pomocą specjalistycznej odżywki odbudowującej. Bezpośrednio po zdjęciu takiego manikiuru należy również nałożyć na paznokcie odżywczą oliwkę. Dobrze jest posmarować oliwką także skórki wokół płytki. Taki zabieg należy powtarzać jeszcze przez kilka dni. W codziennej pielęgnacji sprawdzi się również krem do rąk. Jeżeli nasze paznokcie są bardzo zniszczone kolejną hybrydę powinno wykonać się nie wcześniej niż po upływie 2- 3 miesięcy. W tym czasie możemy zdecydować się np. na zabieg, który poprawi kondycje naszych paznokci, czyli na tak zwany manicure japoński. Pamiętajmy również o tym, że na stan naszych paznokci ma wpływ nasza dieta. Jeżeli więc chcemy je wzmocnić powinnyśmy spożywać produkty bogate w cynk, żelazo oraz witaminy z grupy B.

Jak zadbać o paznokcie, które są osłabione po hybrydzie?

Z jakich domowych sposobów na zniszczone paznokcie warto skorzystać?

Produktem, który znajduje się niemal w każdym domu i który doskonale sprawdzi się do wzmocnienia paznokci jest oliwa z oliwek. Aby przygotować odżywczą kąpiel dla dłoni wystarczy nam ciepła woda, kilka kropli oliwy z oliwek i odrobina soku z cytryny. Do chętnie stosowanych domowych sposobów na osłabione paznokcie możemy zaliczyć także wcieranie w płytkę i skórki oleju rycynowego lub oleju kokosowego. Do pielęgnacji paznokci możemy wykorzystać także żelatynę, którą to należy rozpuścić w wodzie (łyżeczka na szklankę), a następnie pogrzać. W takiej miksturze możemy moczyć paznokcie przez kwadrans.

Podobne artykuły