Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Hybrydy to obecnie najpopularniejszy sposób dbania o wygląd paznokci stóp oraz dłoni. Zrobienie sobie paznokci hybrydowych sprawia, że przez około 3 tygodnie nie trzeba się martwić o ich wygląd. Niestety, nie jest to najlepszy sposób, jeśli chodzi o zdrowie paznokci pod hybrydami. Zawsze jest coś za coś. W przypadku paznokci hybrydowych można liczyć na naprawdę imponujący wygląd oraz na znakomitą wytrzymałość paznokci. Przygotowanie hybryd trwa zaledwie minutę i po tym czasie uzyskuje się znakomitą, utwardzoną promieniami UV powlokę, której nie groźne odpryski czy nieestetyczne odgniecenia. Niestety, takie powłoki hybrydowe powodują, że naturalna płytka paznokcia pod nimi cierpi i musi być odpowiednio odżywiana przez cały czas noszeni hybryd i zwłaszcza po ich zdjęciu, by nie powstały poważne uszkodzenia.

Słabe paznokcie – co powoduje taki efekt?

Paznokcie po zdjęciu hybryd zazwyczaj wyglądają na zdrowe i silne, co jest jednak mylnym wrażeniem, ponieważ hybrydy zawsze powodują osłabienie naturalnego paznokcia. Jednorazowe założenie hybryd nie spowoduje oczywiście tragedii, ale jeśli po którymś razie nie będzie się prowadziło odpowiedniej regeneracji, można się spodziewać, że paznokcie zaczną się rozdwajać, a ryzyko ich złamania się znacznie wzrośnie.

Same w sobie hybrydy nie powodują poważnego stresu dla paznokci. Problemem jest najczęściej nie do końca umiejętne nakładanie oraz zdejmowanie takich paznokci. Ważne jest, by zdejmowaniem i nakładaniem paznokci zajmowała się osoba doświadczona, która nie tylko od dawna robi paznokcie, ale ma także pojęcie o metodach hybrydowych, których tajniki wcale nie są aż tak oczywiste. Jeśli bowiem hybryda zostanie wykonana nieprawidłowo, może to skutkować poważnymi problemami. Wady w nakładaniu mogą spowodować chociażby to, że hybryda będzie odchodzić od paznokcia. W takim przypadku nigdy nie należy jej skubać czy samodzielnie zdejmować. Konieczne jest wybranie się do salonu z reklamacją i wykonanie paznokci jeszcze raz, tym razem prawidłowo.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Czasami hybrydy są nakładane na paznokcie, które nie powinny być traktowane w taki sposób. Owa tutaj przede wszystkim o paznokciach dotkniętych grzybicą lub inną chorobą dermatologiczną. Paznokcie hybrydowe powinno się robić dopiero po wyleczeniu wszelkich problemów tego typu i trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze kosmetyczka będzie w stanie je rozpoznać. Trzeba o to zadbać samodzielnie. Dobra kosmetyczka odmówi wykonania zabiegu, jeśli będzie miała jakiekolwiek podejrzenia.

Regeneracja płytki paznokcia

Paznokieć to tkanka w większości martwa, więc jej regeneracja jest nie tylko trudna, ale wymaga cierpliwości i działania krok po kroku. Konieczna jest tutaj zwłaszcza cykliczność i systematyczność. Warto podkreślić, że jeśli prowadzi się odpowiednią regenerację paznokci, można liczyć na to, że także całe ręce na tym skorzystają. Po niedługim okresie przypominania sobie o potrzebie wykonania czynności, wiele rzeczy zacznie wchodzić w krew i staną się przyzwyczajeniami.

Trzy zasady dbania o paznokcie to pielęgnacja, smarowanie i kremowanie. Dłonie muszą być odpowiednio nawilżone, szczególnie w okolicach paznokci. Powinny zawsze być nakremowane i to nie tylko wtedy, kiedy nałożone są hybrydy. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnej oliwki przeznaczonej do paznokci. Jej buteleczka powinna być wyposażona w pipetę, dzięki której jej aplikacja staje się o wiele łatwiejsza.

Od hybryd trzeba czasami odpocząć

Hybrydy na pewno nie są dużym obciążeniem dla paznokci, ale jest to obciążenie, które kumuluje się powoli przez długi czas. W związku z tym bardzo dobrym pomysłem jest robienie sobie co jakiś czas przerwy. Jeśli właśnie zdjęło się hybrydy, warto jest poczekać tydzień, zanim założy się je po raz kolejny. Jeśli to już której z rzędu hybrydy, zróbmy sobie tym razem dwa tygodnie przerwy.

Przygotowanie paznokci do założenia hybrydy jest teoretycznie szkodliwe dla paznokci, więc warto jest zwracać uwagę, czy nie zostały za mocno spiłowane. Jeśli płytka jest cienka, należy powstrzymać się z nakładaniem nowej hybrydy. W tym czasie można też zadbać o skórki wokół paznokci.

Podobne artykuły